Noce Teatrów

Strona główna

2020 - 14. Krakowska Noc Teatrów odwołana

Niestety, przygotowania do 14. Nocy Teatrów do spektaklu "Wieża" na scenie CSW Solvay przerwała nadzwyczajna sytuacja epidemiologiczna. Wszystkie wydarzenia, w tym Noc Teatrów, zostały odwołane...

 

2019 - 13. Krakowska Noc Teatrów

Tegoroczną czerwcową Noc Teatrów na scenie Supernova na urokliwym krakowskim Kazimierzu dominowały hinduskie klimaty. "Manikarnika. Głosy z Nirvany" to spektakl multimedialny, łączący muzykę, obraz filmowy i sylwetki występujące na cieniu.

 

 

Manikarnika.
Niezwykłe miejsce nad Gangesem, gdzie kończy kres ziemska, a rozpoczyna astralna wędrówka ludzkiego bytu. Gdzie odbywa się rytuał przechodzenia energii pokolenia w kolejne. Gdzie pożegnanie jest powitaniem, a śmierć - odrodzeniem. Miejsce, w którym najsilniej dociera myśl, że każdy z nas jest cząstką Wielkiego Cyklu Natury.
Manikarnika.

 

 

 

 

2018 - 12. Krakowska Noc Teatrów
W sobotę 16 czerwca 2018 r. nasz Zespół Artystyczny, składający się z sekcji muzycznej, tanecznej i teatralnej, wystąpił tradycyjnie w ramach Krakowskich Nocy Teatrów. Gościliśmy na Scenie Supernova na Kazimierzu z naszym widowiskiem muzycznym "Kij w mrowisku". Mistrzem Ceremonii był - gościnnie występujący z naszym teatrem - Piotr Paciorek. Spektakl był ironiczno- gorzką refleksją nad ponadczasowymi osiągnięciami i porażkami człowieka. Współpraca nad wydarzeniem artystycznym stała się - jak zawsze - okazją do integracji i przeżycia satysfakcji ze wspólnego ciekawego doświadczenia.

 

 

 

  

2017 - 11. Krakowska Noc Teatrów
Tegoroczną Noc Teatrów, w czerwcową sobotę, spędziliśmy wspólnie w Teatrze Supernova na krakowskim Kazimierzu. Scenografia była celowo ascetyczna: czarny black-box, w którym ustawiono trzy sztalugi z białymi obrazami - ekranami. Na centralnej pojawiały się obrazy oddające charakter piosenki, na lewej malował się powoli obraz Brueghela "Walka Karnawału z Postem", a prawe, najmniejsze sztalugi zajmował obraz ustawiony tyłem do widowni. Projekt składał się z dwóch części: z piosenek Jacka Kaczmarskiego (wersja CD) rozdzielonych narracją i działaniami aktora stylizowanego na Brueghela - oraz ze spektaklu "Pejzaż z Człowiekiem", będącego interpretacją piosenki Kaczmarskiego "Wojna Postu z Karnawałem". Wizualizacje piosenek oraz spektakl wykonane zostały przez młodzieżowe zespoły teatralne, taneczne i akrobatyczne z I Prywatnego Liceum i Gimnazjum imienia Marszałka J. Piłsudskiego oraz z Młodzieżowego Domu Kultury im. K.I.Gałczyńskiego. Atmosfera zarówno na scenie, jak na widowni, pełna radości i uśmiechu, sprzyjała głównej myśli, jaka przyświeca organizatorowi, Zespołowi Artina: INTEGRACJI.